Przejdź do treści

Wyobraź sobie rzekę

  • przez

 

Wyobraź sobie rzekę, która płynie. U początku energicznie wypływa ze źródła. Szybko spada z gór wartkim strumieniem, który choć początkowo niewielki, ma wiele energii. Pokonuje kolejne żłobienia, przeszkody, zakręty. Jego prędkość powoli spada, choć wody, która go tworzy ma coraz więcej i więcej. Kiedy idziesz wzdłuż niego górską ścieżką możesz zobaczyć, że w każdym momencie jest inny. Nabiera kształtu, prędkości i głębi zależnie od miejsca, w którym jest. Raz Cię wyprzedza przybierając postać wartkiego, wąskiego strumienia, tak, że nie jesteś w stanie dotrzymać mu kroku. Później zaś płynie powoli i dostojnie. Innym razem zatrzymuje się niemal tworząc jakby jezioro, którego kolor zdradza jego głębię. Zatrzymuje się tylko po to, aby za chwilę spaść wodospadem i kontynuować swą wędrówkę w dół, ku morzu, ku celowi…
Tak widzę życie człowieka z Bogiem. To jest przygoda życia, nieustannego zdążania ku Niemu. Raz biegnie wartko, tak że każda godzina przynosi coś nowego. Innym razem zatrzymuje się jakby na dni, tygodnie, miesiące, dając szansę sięgnąć głębi. To On je reżyseruje, prowadzi i napędza. Dlatego tylko żyjąc w pełni poznajemy Jego nieskończoną liczbę barw, smak miłości, głębię majestatu i tembr głosu, którego zapomnieć nie sposób. Raz jest energiczny jak zakochany młodzieniec, żeby później stać się nieporuszonym i milczącym jak góra, która zaprasza na wędrówki, abyś mógł zobaczyć więcej.

To jest rzeczywistość chrześcijaństwa widziana sercem pośród wszystkiego, co nas otacza. W codzienności bieg rzeki przybiera widoczny kształt najzwyklejszych wydarzeń – opieki nad dziećmi, nauki, pracy, gotowania obiadu, randki z żoną, zakupów, wycierania kuchennych blatów i reperowania zepsutej klamki. Ot, codzienność. To tu właśnie jesteśmy postawieni, aby żyć z Bogiem żyjąc pełnią naszego życia.

Co to znaczy konkretnie?

Jeśli jesteś małżonkiem – kochaj żonę/męża widząc w niej/nim coraz więcej dobra.
Jeśli jesteś rodzicem – kochaj dzieci mądrze, czasochłonnie, do granic swojego serca.
Jeśli jesteś pracownikiem – rozwijaj się, dodaj pasję i bądź ekspertem.
Jeśli jesteś pracodawcą – bądź profesjonalny, uczciwy i dobry dla swoich ludzi.

I módl się każdego dnia. Modlitwa to chwila spotkania z Tym, który wszystko widzi, wszystko może i jest dobry. To wyłom w czasoprzestrzeni, który pozwala ustawić prawdziwą perspektywę, by widzieć okoliczności, ludzi i rzeczy takimi, jakimi są naprawdę.

149 godzin to dobry wstęp do prawdziwego życia z Bogiem. Wśród owych 149 godzin jest kilka, w czasie których usłyszysz ludzi, którzy na co dzień żyją w bliskości z Bogiem. Informatyk, strażak, farmaceuta, muzyk, lekarz i przedsiębiorca. Każdy opowie o kawałku swojego życia z Bogiem. Z różnych perspektyw, z bogactwem doświadczeń i mądrością, która twardo po ziemi stąpając nie traci z oczu rzeczy najważniejszych.

Przygotowujemy się dla Was już dziś, aby dać Wam to, co najlepsze.

Przyjedź, posłuchaj i spójrz pod powierzchnię życia.

„Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha.” J 3,8