Dlaczego?

Dlaczego?

Magda Wierzę w to i doświadczam tego, że życie człowieka to coś więcej niż praca, zakupy, sukcesy i porażki, zagraniczne wakacje, cieknący kran w kuchni itd. Życie to też sfera Ducha. Potężna przestrzeń, która przenika dokładnie wszystko i sprawia, że wszystkie zwyczajne rzeczy nabierają sensu i głębi. Mam marzenie – chciałabym, by każdy człowiek spotkał Żywego Boga – źródło prawdziwego szczęścia.

Dawid Kiedyś poznałem kogoś kto pokazał mi, że nasze życie nie musi być szare i miałkie, że jest On, Ten który na nas czeka, Bóg pełen troski względem każdego z nas. Byłem wtedy w liceum, dookoła mnie seks, alkohol i inne używki, a mimo to zobaczyłem, że Kościół to też młodość, kreatywność i pasja. Będąc częścią tego czasu i tworząc go, pragnę aby inni ludzie, w szczególności młodzi, zobaczyli, że Bóg, Kościół nie jest tylko historią i tradycją,nie jest sztywny i nudny, ale jest żywy, profesjonalny i ekscytujący.

Zostałam zapytana dlaczego robię 149 godzin. Odpowiedź jest jedyna: bo jest Ktoś ważniejszy niż ja, bo jest Ktoś kto pierwszy mnie pokochał, bo jest Ktoś kto pierwszy był w moim uśmiechu im moich łzach, bo jest Ktoś kogo spotykam w drugim człowieku, bo jest Ktoś kto sprawia, że wszystko co robię ma sens. Jola

Przemek Kilka lat temu uczestniczyłem w rekolekcjach, które miały ogromny wpływ na moje dalsze życie.
Kiedy pojawiła się szansa mojego udziału w organizowaniu rekolekcji, bardzo się ucieszyłem. Ucieszyłem się, że będę mógł być świadkiem, jak na moich oczach zaczyna się zmieniać życie ludzi, którzy podejmują decyzję zmiany swego życia na nowe, lepsze, pod wpływem spotkania z żywym Bogiem. Zaczynają największą przygodę swojego życia, tak jak ja ją zacząłem te kilka lat temu.
Bo były to właśnie rekolekcje 149 godzin.